środa 16 Kwi

Jak ustawić łóżko

Wygodne łóżko to czasami zbyt mało.

jak człowiek się nie wyśpi, to często później cały dzień nie może się pozbierać. I nie zawsze jest to wina zarwanej nocy czy niewygodnego posłania. Zwolennicy Feng Shui twierdzą, że ustawienie łóżka w sypialni ma ogromne znaczenia dla jakości snu.Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Od tego jak jest ustawione, oraz z czego zostało zrobione - zależy nasz spokojny sen. Najlepiej, żeby nasze łóżko nie miało ram z metalu, gdyż to przyspiesza energię chi w sypialni i nie pozwala na spokojny i głęboki sen. Przeciwieństwem tego stanu, również niekorzystnym, jest stagnacja chi - wywoływana przez łóżka wodne. Najlepszy materiałem jest drewno.

Łóżko powinno być ustawione przy ścianie równolegle lub prostopadle do drzwi. I na tyle daleko od okna, aby energia wpływająca z zewnątrz nie powodowała niepotrzebnego niepokoju. Dobrze byłoby, gdyby istniała możliwość dojścia do łóżka z trzech stron.

Łóżko nie powinno stać na wprost drzwi, a już w ogóle niedopuszczalna jest sytuacja, aby spać zwróconym nogami w kierunku drzwi. Nie powinno też spać pod ścianą na której znajdują się drzwi, ani pod oknem. Niekorzystne jest też ustawienie łóżka "w przeciągu" między oknem, a drzwiami. Wytwarza się wówczas "tunel powietrzny", który zakłóca sen.

Na poddaszu nie stawia się łóżka pod oknem dachowym oraz pod skosami, gdyż to hamuje przepływ chi. Nad łóżkiem nie powinny się też znajdować belki stropowe, gdyż mogą powodować dyskomfort i ucisk części ciała, które się pod nimi znajdują.

Leżąc na naszym łóżku nie powinniśmy widzieć skierowanych w naszym kierunku żadnych ostrych kantów, przedmiotów itp. Nie należy też wieszać nad głową półek z książkami, ani innych przedmiotów czy rzeczy, które podświadomie mogę wywoływać w nas lęk. Ważny jest też porządek w sypialni oraz pod łóżkiem. Powinna tam być wolna przestrzeń, aby nagromadzone rzeczy nie stały się przyczyną chorób i bezsenności. Najważniejsze jednak jest, aby sypialnia była tylko i wyłącznie miejscem odpoczynku i relaksu, a nie miejscem naszej pracy czy innego rodzaju aktywnych czynności.  Na rysunkach można zobaczyć przykładowe ustawienia pozytywne i negatywne.

nr 1 (02) styczeń 2011

  ISSN 2082-6869

Możesz pobrać nasz miesięcznik w popularnym formacie PDF lub możesz skorzystać z interaktywnej wersji OnLine.
PobierzCzytaj OnLine
Wybrane artykuły:


Zapraszamy do lektury.

Newsletter

Informacja o nowych wydaniach magazynu Brakujący Element: